Kategorie

Gotówka online – jak dostać pożyczkę w gotówce online?

Każdy z nas chociaż raz w życiu potrzebuje dodatkowej, a przy tym szybkiej gotówki. Pieniądze są nam potrzebne w wielu sytuacjach, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć pożądaną sumę z wypłaty czy po prostu sięgnąć do naszego konta bankowego i wyciągnąć odpowiednią ilość gotówki. Rozwiązaniem tego problemu jest pożyczka w gotówce online. Jak ją uzyskać?

Czym jest szybka gotówka online?

Pożyczka online to udzielenie środków finansowych do dyspozycji pożyczkobiorcy na dowolny cel oraz na określony czas. Obecnie na rynku możemy natrafić na różnego rodzaju pożyczki, od tych, do których prowadzi milion formalności, po te obarczone znacznie mniejsza liczbą dokumentów, jednak jednocześnie bardziej kosztownych.

Pożyczka z tradycyjnym banku to ogrom formalności, a ponadto także możliwość jej nieotrzymania, ze względu na brak zdolności kredytowej. Pożyczka pozabankowa jest o tyle charakterystycznym produktem bankowym, że nie potrzeba w jej przypadku zbyt wielu formalności, całość procesu jest online i otrzymujemy decyzję nawet w 15 minut. Kredyt w banku można dostać na kilkadziesiąt, a czasem nawet na kilkaset tysięcy złotych, obecnie pożyczkę poazabankową w wysokości od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych z korzystnym oprocentowaniem

Kredyty udzielane w placówkach pozabankowych mogą być szybkie, chwilowe, z okresem spłaty nieprzekraczającym kilkudziesięciu dni. Pożyczki mogą być także ratalne. Klient ma możliwość rozłożenia ich na kilka czy kilkanaście rat. Pożyczki pozabankowe, choć jeszcze kilka lat temu owiane były niekorzystną sławą, obecnie są chętnie wybierane przez klientów indywidualnych. Wśród nich znajdują się osoby z nieciekawą przeszłością finansową, przez co ich nazwiska znajdują się w BIK, a także osoby, które nie mogą pochwalić się zbyt dużą zdolnością kredytową.

Koszty w przypadku pożyczki online

Z punktu widzenia finansistów pożyczki pozabankowe często są znacznie droższe, aniżeli kredyt w banku. Jest to przede wszystkim związane z faktem, że instytucje te nie potrzebują żadnych zaświadczeń o zarobkach, nie sprawdzają baz dłużników oraz czasami udzielają pożyczek na oświadczenie. To znacznie zwiększa ryzyko nie otrzymania zwrotu pożyczki, dlatego firmy chcą się zabezpieczyć wyższymi kosztami całości.

Pierwszym i najbardziej podstawowym kosztem pożyczki jest oprocentowanie. Jego wysokość nie może przekraczać ustawowego limitu. Pozostałe koszty tworzą opłaty i prowizje. Instytucje finansowe nie są w stanie utrzymać swoich firm jedynie z oprocentowania, dlatego nakładają dodatkowe koszty. Ich wysokość także jest unormowana przez ustawę antylichwiarską. Można rozpatrzyć to na przykładzie pożyczki w wysokości 3000 zł. Zazwyczaj bierze się ją na 30 dni, jest to chwilówka. W tym przypadku pozaodsetkowe koszty mogą wynosić maksymalnie 823,97 zł.

Poza opłatami obligatoryjnymi, firmy pożyczkowe mogą zastrzec sobie prawo do pobrania dodatkowych opłaty. Związane one są z występowaniem pewnych okoliczności. Może do tego dojść w sytuacji, jeśli klient nie zapłaci raty w terminie.

Jak otrzymać pożyczkę gotówkową onlinę?

Uzyskanie pożyczki gotówkowej online jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę pożyczkową, ich porównanie znajdziesz w naszym rankingu. Dzięki zestawieniu ofert można łatwo wybrać instytucję pożyczkową z najniższymi kosztami, małą ilością formalności i odpowiednią kwotą pożyczki oraz liczbą rat.

Po przeanalizowaniu dostępnych ofert, wystarczy złożyć wniosek, potwierdzić swoją tożsamość, a następnie czekać na weryfikację wniosku. W krótkim czasie otrzymamy decyzję, podpiszemy umowę, a środki zostaną przelane na podane przez nas konto bankowe.