Jakie warunki musisz spełnić by otrzymać pożyczkę na raty?

Czasem zdarza się, że na pokrycie nieplanowanych wydatków nie wystarczy kilkaset złotych. Co zrobić, jeśli pieniądze potrzebne są na już, konto świeci pustkami, a do kolejnej wypłaty został jeszcze tydzień? Dobrym wyjściem z takiej sytuacji może być zaciągnięcie pożyczki ratalnej w pozabankowej instytucji finansowej.

Dlaczego pożyczka na raty?

Dzięki pożyczce na raty nie musisz regulować płatności jednorazowo (tak jak w przypadku chwilówek). Możesz za to rozłożyć ją na wygodne raty, dostosowane do Twoich możliwości finansowych. Zaciągając pożyczkę w Super Racie możesz wybrać minimalnie 12, a maksymalnie aż 30 miesięcznych rat.

Duża elastyczność ze strony firmy pożyczkowej umożliwia skuteczne zaplanowanie domowego budżetu i terminową spłatę zaciągniętego zobowiązania. Dzięki pożyczce ratalnej pożyczysz też zdecydowanie więcej niż w przypadku chwilówki. Korzystając z oferty Super Raty może to być nawet 6000 zł. Co ważne, firma nie wymaga żadnych zabezpieczeń w postaci zastawów i poręczeń. Pieniądze możesz więc otrzymać ekspresowo, bez zbędnych formalności i skomplikowanych procedur.

Dla kogo pożyczka w Super Racie?

Aby otrzymać pożyczkę na raty musisz mieć co najmniej 21 lat, posiadać stały adres zamieszkania, dowód osobisty, konto w banku i numer telefonu komórkowego. W dzisiejszych czasach niemal każdy może spełnić takie kryteria. Wypełniając wniosek pożyczkowy, pożyczkodawca poprosi Cię także o informację na temat stałego źródła dochodów. Mogą to być dochody z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło, emerytury lub renty.

Super Rata a historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej

Podobnie jak wielu innych pożyczkodawców, także Super Rata weryfikuje dane potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli spłacałeś raty kredytów i pożyczek terminowo, z całą pewnością Twoja historia kredytowa jest bez zarzutu.

Sprawdzając wiarygodność potencjalnych pożyczkobiorców sięga sięga również do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej. Twoje dane mogą znaleźć się w takiej bazie nie tylko za nieterminową spłatę kredytu czy pożyczki. Jeśli nie zapłaciłeś w terminie rachunku za prąd, gaz, czy telefon komórkowy wierzyciel może wpisać Twoje dane do jednego z rejestrów.

Obecnie Super Rata weryfikuje bazy Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników ERIF oraz BIG InfoMonitora. Niestety, obecność w którejkolwiek z nich może przekreślić Twoje szanse na otrzymanie pożyczki.

Pożyczkę w Super Racie dostaniesz naprawdę ekspresowo. Dzięki możliwości elastycznego dostosowania wysokości raty do własnych możliwości finansowych, również jej terminowa spłata nie będzie trudnością.